Ny skytebane åpnet i Trondheim

Ny skytebane åpnet i Trondheim

Brukere har vurdert dette innholdet. Vi ville satt pris på din vurdering også. Logg inn og gi din vurdering!


Denne måneden åpnet det nyetablerte laget Trondheim Sportsskyttere sin nye skytebane på Kattem i Trondheim. Trondheim Sportsskyttere ble etablert før jul i 2018, og hadde på det tidspunktet ingen bane. Det ble raskt startet et arbeid for å finne potensielle lokaler, og rett før påske i år overtok klubben et tomt tilfluktsrom i et borettslag på Kattem i Trondheim. Ved hjelp av enorm dugnadsånd, bidrag og velvilje av lagets medlemmer har laget fått i stand ny, flott innendørs 10m bane på kort tid.

Saken er skrevet av Norges Skytterforbund, og gjengitt etter tillatelse fra webredaktør Haakon Stensrud: 

Foto: Norges Skytterforbund

Ny skytebane åpnet i Trondheim

/I FORSIDE, FRA FORBUNDET, NYHETER /AV 

På mandag åpnet det nyetablerte laget Trondheim Sportsskyttere sin nye skytebane på Kattem i Trondheim. Trondheim Sportsskyttere ble etablert før jul i 2018, og hadde på det tidspunktet ingen bane. Det ble raskt startet et arbeid for å finne potensielle lokaler, og rett før påske i år overtok klubben et tomt tilfluktsrom i et borettslag på Kattem i Trondheim.

Ved hjelp av enorm dugnadsånd, bidrag og velvilje av lagets medlemmer har laget fått i stand ny, flott innendørs 10m bane på kort tid, som åpnet denne uka.

Åpningen ble et vellykket arrangement, hvor rundt 30 medlemmer, supportere og inviterte gjester deltok. Representanter fra styret i Åsheim Borettslaget som Trondheim Sportsskyttere leier lokalet av, var også til stede. Klubbens leder, Elin Leirvik, ønsket velkommen og fortalte litt om den innsatsen som er lagt inn fra svært mange av klubbens medlemmer og andre støttespillere siden klubben overtok lokalene rett før påske i år.


Trondheim Sportsskytteres første Norgesmester, Roar Hembre, som tok 585 poeng i hurtig fin under årets bane NM i Rogaland, fikk æren av å klippe snora og formelt åpne banen. Foto: Norges Skytterforbund

Medlem i klubben, Gunrid Kjellmark, er svært fornøyd med både banen og innsatsen som er lagt ned for å gjøre den til en realitet.

– Vi startet med blanke ark i et tomt tilfluktsrom, og ingen hadde vel helt turt å håpe at vi skulle få til en så flott bane på så kort tid. Det har vært lagt ned en enorm dugnadsinnsats, med rundt 1000 timer, fra klubbens medlemmer og andre støttespillere. Videre har mange, både i og utenfor klubben, bidratt økonomisk med gaver og private lån. Det har gjort at vi i dag står med en topp moderne luftbane, med 8 nye MegaLink-skiver i lyse, trivelige lokaler, forteller Kjellmark.

Foto: Norges Skytterforbund

Hun legger også til at lokalene også inneholder et lite kjøkken og toalett og at det fremdeles gjenstår litt arbeid med listverk og annet småtteri. Klubben jobber også med å få på plass en trappeheis for å kunne ta imot besøkende og skyttere med behov for dette på banen.

Les mer om Trondheim Sportsskyttere på deres offisielle hjemmesider her.

Planlegger din klubb å bygge skytebane eller utbedre eksisterende anlegg? Se vår anleggsside for tips og råd om byggdetaljer, økonomi og regelverk her.

Annen informasjon

10 resultat(er)
Nedenfor vil du finne relatert innhold.
Innholdstype: Aktuelt
Logoer NLF, NBF og NSF

Anleggsnytt fra særforbundene uke 48

Norges Luftsportforbund skriver om årets Guide til vinterflygning, Norges Bandyforbund er kritiske til at Valle Hovin ikke blir islagt i vinter og Norges Skytterforbund rapporterer fra en rettssak...

Innholdstype: Veiledere
Baneanlegg for bueskyting

Baneanlegg for bueskyting

Du finner her en veileder for baneanlegg i bueskyting utarbeidet av Norges Bueskytterforbunds anleggsutvalg. Veilederen tar for seg trenings- og konkurranseanlegg for skive- og jakt/ feltskyting.

Innholdstype: Forbildeanlegg
Foto: Sandefjord Bueskyttere

Bugårdshallen og Sandefjord Bueskytterhall

En nytenkning innenfor flerbrukshaller i kombinasjon med spesialhaller. Hallen er bygget primært som en hverdagshall og treningshall, men med sin utforming og unike løsninger ligger det til rette for...

Innholdstype: Veiledere

Forskrifter om anlegg av, kontroll med og godkjennelse av sivile skytebaner av 1. juli 1988

Du finner her forskrifter, utforming og sikkerhetsbestemmelser for sivile skytebaner.

Innholdstype: Veiledere

Generelle tekniske regler

Dette er en veileder med tekniske regler for skyttersporten. Veilederen er utarbeidet av Norges Skytterforbund med grunnlag i International Shooting Sport Federations General Technical Rules. Dette...

Innholdstype: Aktuelt

Nytt om anlegg fra Norges Skytterforbund

For mange idrettslag er det anlegg som trengs for å få igang rekrutteringen og virksomheten. Norges Skytterforbund har klubbutviklere som møter klubber rundt om i Norge og hjelper dem med å komme...

Innholdstype: Temaside

Skyteanlegg

Du vil her finne nyttige linker til nasjonale og internasjonale forbund, anleggsmanualer, veiledere og banemål til de ulike anleggstypene innen skyting og bueskyting.

Innholdstype: Veiledere

Skytebaner - Veileder for planlegging av skytebaner

Hensikten med veilederen er å sikre gode prosesser i arbeidet med å etablere skytebaner. Selv om utgangspunktet for veilederen er etablering av nye skytebaner fra idé og frem til bygging, vil...

Innholdstype: Publikasjon
Logo SIAT

Statistikksamling: Antall idrettsanlegg bygget i Norge 2006 - 2018 (2019)

Ifølge Anleggsregisteret, har det mellom 2006 og 2018 blitt bygget flere enn 10 000 anlegg for idrett og fysisk aktivitet i Norge. Det bygges/anlegges fremfor alt mindre utendørsanlegg,...

Innholdstype: Veiledere
Universell utforming av idretts- og nærmiljøanlegg

Universell utforming av idretts- og nærmiljøanlegg

Veilederen er utarbeidet i et samarbeid mellom Terje Roel og medarbeidere i Deltasenteret og Kulturdepartementet. Den er en videreføring og oppdatering av tilsvarende veileder utgitt i 2008, som i...